בית חולים וטרינרי חירום 24/7 | 058-799-9999 | הדר סנטר, תחייה 7 פרדס חנה

פתוח 24/7

אנדוסקופיה

בבית החולים הווטרינרי הגורים של אייל מתבצעות בדיקות אנדוסקופיה למערכת העיכול ולמערכת הנשימה.

מערכת העיכול – אנדוסקופיה ושט, אבחון נגיעות בתולעת הפארק כמו גם נסיבות נוספות כגון אבחון גופים זרים דלקות או שינויים פתולוגיים במבנה הושט.

אנדוסקופיה קיבה – גסטרוסקופיה לבירור ויזואלי של מצב רירית הקיבה כחלק מתהליכי אבחון מחלות שונות כגון דלקות ממקורות שונים, אבחון גידולים בקיבה וכיבים. כמו כן שליפה זעירה פולשנית של גוף זר שנבלע כגון כדור, עצם גדולה, צעצוע קטן, ועוד חפצים שונים ומוזרים אותם כלבים, צעירים בעיקר, עלולים לבלוע תוך כדי משחק. בנוסף, במקרים מסוימים מתבצעות דגימות באמצעות האנדוסקופ לביופסיה רקמה מרירית הקיבה לאיתור מחלות שונות. תריסריון: חלקו הקדמי ביותר של המעי הדק אליו מגיעה המצלמה של האנדוסקופ ומאפשרת בחינה ויזואלית של דופן הרירית, דגימת רקמה לביופסיה ואף שליפה זעירה פולשנית של גוף זר תקוע. קולונוסקופיה המאפשרת בחינה של רירית המעי הגס ואיתור מחלות מעי גס מגוונות.

מערכת הנשימה, ברונכוסקופיה – בדיקה אנדוסקופית לבירור, אבחון והערכה של שטח הפנים הפנימי של דרכי הנשימה. בדיקה זו מאפשרת סריקה של ״ענפי עץ דרכי הנשימה״ לאיתור אי סדרי שונים כגון, גופים זרים, גידולים, קריסת קנה ומומים מבניים של דרכי הנשימה כמו גם ביצוע שטיפת דרכי נשימה BAL ודיגום נוזל (שעובר בדיקת מעבדה) לאבחון מדויק של חיידקים מחוללי מחלות וטפילים.  הבדיקה האנדוסקופית מתבצעת בהרדמה מלאה, היא אינה כואבת וברוב המקרים קצרה.

אנדוסקופיה